O nouă medalie pentru România: Gimnasta Larisa Iordache a cucerit aurul la paralele

larisa iordache

Gimnasta română, Larisa Iordache a obținut sâmbătă medalia de aur în finala la paralele de la FIG World Challenge Cup desfășurată la Koper, în Slovenia, potrivit Digisport.

Iordache a primit nota 13.800 care a urcat-o pe primul loc pe podium.

Patronii clubului Colectiv, ipoteză BOMBĂ: Artificiile ar fi fost umplute cu o pulbere necunoscută

În calficări Larisa a primit cea mai mare notă la paralele, 13.850, iar la bârnă a fost notată cu 14.400.

Românca urmează să concureze duminică și în finala de la bârnă.

Etapa de Cupă Mondială din Slovenia este primul concurs internațional la care Larisa Iordache participă după Campionatul European de gimnastică artistică.

Viceprim-ministrul Ungariei, mesaj pentru români: Respectaţi declaraţia de la Alba Iulia!

La competiția organizată la Cluj, românca a obținut o medalie de bronz, la bârnă.