O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu - A Hilal-Al Fateh, scor 2-1

Răzvan Lucescu

Al Hilal, echipa antrenată de Răzvan Lucecsu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Al Fateh, în etapa a XXVI-a a campioantului Arabiei Saudite.

Gomis a deschis scorul pentru gazde, din penalti, în minutul 38, înainte de a marca în propria poartă, în minutul 53.

Oaspeţii puteau trece în avantaj, dar Saadane a ratat un penalti, în minutul 84.

Gomis şi-a răscumpărat greşeala de la autogol şi a mai marcat o dată de la 11 metri, în minutul 87.

În urma acestui rezultat, Al Hilal se menţine pe primul loc, cu 57 de puncte, nouă peste Al Nasr, de pe locul 2.

Al Fateh ocupă locul 14, retrogradabil, cu 22 de puncte.

Din actuala ediţie a campionatului Arabiei Saudite mai sunt de disputat şase etape.