ȘOC în fotbal: Unul dintre jucătorii români care activează în străinătate a fost SUSPENDAT un an de zile pentru BLATURI / VIDEO

Autor: Cornel Dumitrescu

Publicat: 07-09-2017

Actualizat: 07-09-2017

Un fotbalist român a fost declarat blătuitor tocmai în Irlanda şi a fost suspendat un an de zile de către Federaţia de la Dublin. În urma unor investigaţii, oficialii irlandezi l-au găsit vinovat pe pe Dragoş Sfrijan pentru trucare de meciuri. Acesta evoluează la Athlone Town, cel mai vechi club din Irlanda.

Citește și: Facebook aruncă bomba! Ce amestec a avut Rusia în campania prezintențială din Statele Unite

Pe parcursul carierei, a evoluat pentru Berceni, Braşov, Foresta Suceava, Rapid Suceava şi Dunărea Galaţi şi era anchetat împreună cu portarul leton Igor Labuts, anunţă gsp.ro. Mai mult, pe perioada când evolua la Rapid Suceava, Dragoş a jucat şi într-un meci aflat în rechizitoriul procurorilor italieni din dosarul de trucare de meciuri Dirty Soccer.

Citește și: Tudose cere ajutorul Băncii Mondiale! Ce autostradă de mare anvergură vrea să proiecteze

Înainte de a ajunge la Athlone Town, Dragoş Sfrijan a evoluat câteva luni la Berceni, acolo unde l-a avut antrenor pe Mugur Bolohan, fostul fotbalist la Dinamo care a ajuns pe banca tehnică a celor de la Academica Clinceni în 2016. Totodată, în primăvara acestui an, formaţia Athlone Town a fost preluată de un grup de investitori misterioşi avându-l în spate pe cetăţeanul chinez Eric Mao, cel care a fost menţionat de UEFA ca fiind implicat în mafia asiatică a pariurilor, şi fostul patron al celor de la Academica Clinceni, din Liga 2.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri