Olympique Lyon a câştigat în faţa formaţiei FC Toulouse, meci din etapa a 26-a din Ligue 1

wallpaperflare.com
Olympique Lyon

Echipa franceză Olympique Lyon s-a impus vineri seara, în deplasare, scor 3-2, în faţa formaţiei FC Toulouse, în etapa a 26-a din Ligue 1. Oaspeţii au revenit după ce au fost conduşi cu 2-1, scrie news.ro.

Alexandre Lacazette a deschis scorul în minutul 33 pentru lyonezi, dar s-a accidentat şi a fost înlocuit la pauză. Gazdele au întors rezultatul în câteva minute. Dallinga a egalat în minutul 53 şi Sierro a transformat un penalti în minutul 59. Lyon nu a renunţat însă la luptă şi Rayan Cherki a egalat în minutul 76, pentru ca Jack O’Brien să aducă victoria oaspeţilor cu un gol marcat în minutul 80.

Lyon se află pe locul 10 în clasament, cu 34 de puncte, în timp ce Toulouse este o poziţie mai jus, pe 11, cu 29 de puncte.