Olympique Marseille şi AS Monaco au remizat în Ligue 1

broadbandtvnews.com
ligue 1
Pe Stade Velodrome, AS Monaco a condus din minutul 17 beneficiind de autogolul lui Jordan Veretout, însă după pauză, Alexis Sanchez (47) a reuşit egalarea, stabilind şi scorul final.

Momentan, cele două echipe sunt vecine de clasament, Marseille fiind pe ultima treaptă a podiumului, cu 43 de puncte, la 4 puncte de liderul PSG care va juca duminică seara, acasă, contra lui Reims, în timp ce AS Monaco este pe 4, cu 38 puncte.

Tot 1-1 s-a încheiat şi partida de sâmbătă dintre Troyes şi Lens. Gazdele au deschis scorul în minutul 50, prin Yasser Larouci, însă Lens a egalat în minutul 88, prin Adrien Thomasson.

Troyes este pe locul 14, cu 19 puncte, Lens fiind pe poziţia secundă, cu 45 puncte.

Aşa cum se ştie, în prologul etapei, vineri, Lorient a câştigat cu 2-1 partida cu Rennes. Gazdele s-au impus prin reuşitele lui Montassar Talbi (13) şi Theo Le Bris (31), oaspeţii punctând prin Flavien Tait (72). Cele două echipe sunt vecine de clasament, Lorient pe 6, cu 35 de puncte, iar Rennes pe 5, cu 37 puncte.

Alte partide ale rundei sunt programate duminică.