Oţelul Galaţi învinge FCU Craiova cu scorul de 1-0 în primul meci al etapei 25

prosport.ro
otelul galati

Echipa Oţelul Galaţi s-a impus vineri, pe teren propriu, scor 1-0, în faţa formaţiei FCU Craiova, în primul meci al etapei a 25-a.

Unicul gol al meciului de la Galaţi a fost înscris în minutul 64, atunci când Maciel a centrat de pe dreapta pentru Bodişteanu, care a înscris din careu. După cinci minute, acelaşi Maciel a depăşit un adversar printr-un artificiu tehnic şi a trimis din nou în careu, de unde Bodişteanu a reluat peste poartă, potrivit news.ro.

Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, echipa lui Dorinel Munteanu ocupând locul 9, cu 31 de puncte. FCU Craiova este pe locul 11, cu 30 de puncte.

OŢELUL: R. Stoian - Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti, Lameira (Adăscăliţei 80), S. Teles (Zivulic 56) – Maciel (Jardan 85), Al. Pop (Rusevic 56), Bodişteanu (R. Tănasă 85). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

FCU CRAIOVA: Gurău – R. Negru, Lekiatas, Lacroix, Padula - V. Achim, Dr. Albu (Ibrahimi 90) – Baeten (Bahassa 46), Bauza, A. Chiţu - Blănuţă (Blidar 81). ANTRENOR: Giovanni Costantino

Cartonaşe galbene: Miguel Silva 88, R. Stoian 90+2 / Padula 57, A. Chiţu 60, R. Negru 67, Lekiatas 90+4

Arbitri: Horia Mladinovici - Florin Neacşu, Imre-Laszlo Bucsi - Lucian Rusandu

Arbitri VAR: Cătălin Popa - Marius Marchidanu

Observator: Corneliu Fecioru