Oţelul triumfă într-un meci spectaculos la Sibiu, învingând UTA Arad cu scorul de 4-2

prosport.ro
otelul galati

Echipa Oţelul Galaţi a învins luni seara, în deplasare, scor 4-2, formaţia UTA Arad, în ultimul meci al etapei a 16-a din Superligă.

Gălăţenii au primit penalti în minutul 1, pentru un  fault asupra lui Teles, iar Cisotti a transformat în minutul 3, deschizând scorul la Arad. Oţelul a rămas sus, în pressing, şi în minutul 5 a marcat al doilea gol, prin Alexandru Pop, lovitură de cap la un corner al lui Cisotti şi o deviere în faţa porţii. Acelaşi Alexandru Pop a înscris pentru 3-0 în minutul 34, din pasa lui Bodişteanu. şi echipa lui Dorinel Munteanu a intrat la pauză cu un avantaj substanţial. În minutul 53, Pop şi Cisotti au conlucrat pentru golul marcat de Teles, care a înscris pentru 4-0. În minutul 86 gazdele au reuşit să înscrie, prin Căpuşă, iar Rareş Pop a obţinut un penalti în minutul 90+4, înscriind şi stabilind rezultatul final, 4-2 pentru Oţelul. Victoria îi duce pe gălăţeni pe locul 8, cu 20 de puncte, în timp ce UTA Arad este pe 12, cu 18 puncte, potrivit news.ro.

UTA ARAD: Fl. Iacob - Diogo Rodrigues, Ibrahima Conte, Stolnik, D. Dumitraşcu (Căpuşă 46) - Marcelo Freitas (Marku 46) – Stahl (Cooper 71), Fabry (R. Pop 71), C. Mihai, Micovschi (Ofosu 46) – Luckassen. ANTRENOR: Mircea Rednic

OŢELUL: Dur-Bozoancă - Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva - Zivulic – Maciel (Adăscăliţei 84), Teles (I. Neagu 83), Cisotti (Jardan 68), Bodişteanu (R. Tănasă 75) - Al. Pop (Fatai 68). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: C. Mihai 90 / Cisotti 22, Bodişteanu 64

Arbitri: Radu Petrescu - Radu Ghinguleac, Mihai Marica - Florin Mazilu

Arbitri VAR: Rareş Vidican - Doru Lucaciu

Observator: Ioan Onicaş