PAOK Salonic a eliminat echipa Beşiktaş, în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor

Facebook PAOK Salonic
PAOK Salonic

PAOK Salonic s-a calificat în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-1), echipa Beşiktaş Istanbul, potrivit news.ro.

Tzolis '7 şi '24, Pelkas '30 au marcat pentru învingători. Larin '37 a înscris pentru oaspeţi.

Akpom (PAOK) aratat un penalti, în minutul 41.

Citește și: Dorel Căprar, pretinsul 'PROPRIETAR' al posturilor publice vacante din județ, aspiră la fotoliul primăriei Arad - Lista completă a candidaților pentru arădeni

După acest meci, disputat pe taboul formaţiilor care nu sunt campioane, Beşiktaş va evolua în turul al treilea al Ligii Europa.

Într-o altă partidă, de pe tabloul campioanelor, Steaua Roşie Belgrad a învins, tot marţi, în deplasare, cu 1-0 (0-0), pe KF Tirana, prin golul marcat de Tomane, în minutul 62.

Sârbii merg în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, iar albanezii, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa.

Într-o întâlnire din turul I preliminar al Ligii Europa, Riterai (Lituania) a dispus, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1, 2-2) după prelungiri, de Derry City (Irlanda de Nord).