Paris Saint-Germain a fost UMILITĂ de Lille, a doua clasată, în meciul în care putea câștiga titlul: S-a terminat 5-1

Neymar Cavani PSG

Paris Saint-Germain a ratat şansa de a câştiga din acest weekend titlul în Franţa, fiind învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-1, chiar de a doua clasată, OSC Lille, în etapa a XXXII-a din Ligue 1.

PSG a jucat în inferioritate numerică din minutul 36, când a fost eliminat Juan Bernat.

În plus, la echipa pariziană au părăsit terenul accidentaţi în prima repriză Thiago Silva (minutul 16) şi Thomas Meunier (minutul 24).

Învingătorii au marcat prin Meunier ‘7 (autogol), Pepe ’52, Bamba ’65, Magalhaes ’71 şi Fonte ’84. Pentru PSG a înscris Juan Bernat, în minutul 11.

Cu şase etape înainte de finalul sezonului, PSG are 81 de puncte şi un joc mai puţin faţă de Lille. Echipa de pe locul doi are 64 de puncte.