Paris Saint-Germain a RATAT să ia titlul, după ce a pierdut meciul cu FC Nantes

Neymar Mbappe PSG

Formaţia Paris Saint-Germain a ratat, miercuri, o nouă ocazie de a obţine titlul în Ligue 1 cu câteva etape înainte de finalul sezonului, fiind învinsă, în deplasare, cu scorul de 3-2, de FC Nantes, informează News.ro.

Meciul a fost o restanţă din etapa a XXVIII-a a campionatului Franţei. PSG a condus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Dani Alves, în minutul 19. Gazdele au marcat apoi prin D. Carlos ’22, Alves ’52 (autogol) şi Waris ’44. Pentru liderul din Ligue 1 a înscris şi Guclu, în minutul 89. Paris Saint-Germain a mai avut ocazia de a obţine titlul în precedentele două meciuri. Cu şase etape înainte de finalul sezonului, PSG are 81 de puncte, în timp ce echipa de pe locul doi, OSC Lille, are 64.