Pas greșit pentru Internazionale Milano în lupta pentru titlu, în Italia. A evitat în extremis o înfrângere pe terenul formaţiei Torino FC

Perisic Inter Milano

Echipa Inter Milano, campioana en titre a Italiei, a evitat in extremis o înfrângere pe terenul formaţiei Torino FC, scor 1-1, duminică seara seara, în cadrul etapei a 29-a din Serie A, eroul oaspeţilor fiind chilianul Alexis Sanchez, care a marcat golul egalizator în prelungiri, conform Agerpres.

Torino a deschis scorul în prima repriză, prin brazilianul Bremer (12), iar apoi a ratat două ocazii importante de a-şi mări avantajul în repriza secundă, prin Josip Brekalo (64) şi Armando Izzo (65). Inter a forţat egalarea în finalul jocului, reuşind să înscrie cu câteva secunde înainte ca arbitrul să fluiere încheierea partidei, prin Sanchez (90+3)

În urma acestui rezultat, Inter Milano a cedat poziţia secundă în clasament rivalei SSC Napoli, învingătoare cu 2-1 în deplasare în partida cu Hellas Verona.

AC Milan a rămas în fotoliul de lider, cu un avans de trei puncte faţă de napolitani, graţie victoriei la limită pe care a obţinut-o sâmbătă, pe San Siro, în faţa formaţiei Empoli (1-0).

Rezultate:
Sâmbătă
Salernitana - Sassuolo 2-2
Au marcat: Bonazzoli (8), Djuric (81), respectiv Scamacca (20), Hamari Traore (30).
Vlad Chiricheş a evoluat în prima repriză pentru Sassuolo, în timp ce Radu Drăguşin a fost rezervă la gazde.

Spezia - Cagliari 2-0
Au marcat: Erlic (55), Manaj (74).
Răzvan Marin a evoluat pentru Cagliari din minutul 62.

Sampdoria Genova - Juventus Torino 1-3
Au marcat: Sabiri (84), respectiv Yoshida (23 - autogol), Morata (34 - penalty, 88).

AC Milan - Empoli 1-0
A marcat: Pierre Kalulu Kyatengwa (19).
Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Mlan.