Perechea Raluca Olaru-Franco Skugor a fost eliminată în turul doi la US Open de Latisha Chan-Ivan Dodig

Raluca Olaru

Echipa formată din Raluca Olaru (37 WTA la dublu) și Franko Skugor (31 ATP la dublu) a fost eliminată, luni, din proba de dublu mixt, în turul doi de la US Open, după ce a fost învinsă de perechea formată din Latisha Chan (17 WTA la dublu) și Ivan Dodig (13 ATP la dublu), cu scorul de 6-1, 6-1, anunță MEDIAFAX.

Partida dintre cele două perechi a avut o durată de 54 de minute. Echipa româncei a fost dominată total, reușind să câștige câte un game în fiecare set.

În sferturile de finală, Latisha Chan și Ivan Dodig îi vor întâlni pe Raquel Atawo (38 WTA la dublu) și Fabrice Martin (33 ATP la dublu).