Perechea româno-belarusă Andreea Mitu/Lidia Morozova a ratat calificarea în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis WTA de la Belgrad, dotat cu premii totale de 235.238 de dolari, după ce a pierdut miercuri în sferturi de finală în faţa sârboaicelor Aleksandra Krunic/Nina Stojanovic, favoritele numărul patru, în trei seturi, 2-6, 6-3, 6-10.
Sârboaicele s-au impus în mai puţin de o oră şi jumătate de joc, profitând de cele cinci duble greşeli ale tandemului Mitu/Morozova, chiar dacă perechea româno-belarusă a izbutit doi aşi (niciunul pentru sârboaice). Krunic şi Stojanovic nu au avut nicio dublă greşeală.
Mitu şi Morozova se calificaseră în sferturi după ce trecuseră în optimi de cuplul româno-indian Mihaela Buzărnescu/Ankita Raina cu 6-3, 4-6, 10-5.
Perechea româno-belarusă Andreea Mitu/Lidia Morozova au pierdut în sferturile probei de dublu la Belgrad
Explorează subiectul
Articole Similare

18
Meciurile din Cupa Asiei programate în Orientul Mijlociu, amânate din cauza atacurilor din Iran
18

4.892
Iranul vrea să îi dea o lovitură simbolică lui Donald Trump: Nu mai participă la competiția din care SUA a făcut o prioritate
4.892

46
La Liga: Atletico Madrid a învins sâmbătă seara, în deplasare, gruparea Real Oviedo
46

31
Napoli învinge Verona cu 2-1 în etapa a 27-a din Serie A
31

207
Fostul jucător MLB Dan Serafini, condamnat la închisoare pe viaţă
207

31
FC Barcelona învinge Villarreal cu 4-1 în etapa a 26-a din La Liga
31

24
Liverpool învinge West Ham cu 5-2 în etapa a 28-a din Premier League
24

64
FIFA monitorizează situaţia din Iran în perspectiva Cupei Mondiale
64

14
Como învinge Lecce cu 3-1 pe teren propriu
14

103
Megan Rapinoe critică reacția jucătorilor americani de hochei după gluma lui Trump
103

68
Mihai Teja pleacă de la Metaloglobus după înfrângerea cu Universitatea Craiova
68

25
Rayo Vallecano și Athletic Bilbao au remizat, scor 1-1, în La Liga
25

61
Universitatea Craiova învinge Metaloglobus cu 2-1 în etapa a 29-a
61

















Comentează