Perugia, echipă din liga a doua la care evoluează mijlocașul român Vlad Dragomir, a fost eliminată de Napoli în optimile Cupei Italiei

descopera.ro
fotbal minge

Perugia, echipă din liga a doua la care evoluează mijlocașul român Vlad Dragomir, a fost eliminată în optimile Cupei Italiei, marți, după ce a cedat pe terenul formației Napoli, scor 0-2, anunță MEDIAFAX.

Golurile lui Napoli au fost reușite de atacantul Lorenzo Insigne, ambele din lovitură de la 11 metri, în minutele 26, respectiv 38. Perugia a ratat un penalty în prelungirile primei reprize, prin Pietro Iemmello.

La Perugia, Vlad Dragomir a fost introdus pe teren în minutul 55.

În sferturile de finală ale Cupei Italiei, Napoli va întâlni câștigătoarea din partida Lazio-Cremonese, care se va disputa marți, de la ora 19:00. În această fază a competiției a mai obținut calificarea Torino, care a trecut de Genoa.

Joi, ora 22:15: Parma - AS Roma

Partidele din sferturile de finală ale Cupei Italiei sunt programate pentru data de 29 ianuarie.