Petrolul și Chiajna au terminat la egalitate, 1-1 / VIDEO

petrolul

Petrolul și Chiajna au terminat la egalitate, 1-1, în ultimul meci al etapei a 17-a. Chiajna a început mai bine meciul, iar în minutul 12 Serediuc a deschis scorul cu o superexecuție de la 13 metri. Mijlocașul a șutat în diagonală, iar mingea s-a dus la vinclu, lovind bara înainte de a intra în poartă.

Scorul la pauză a fost egal, după ce Zoubir a marcat în minutul 45+2. Jucătorul ploieștenilor a marcat cu un șut de la 12 metri, după ce a scăpat de marcajul adversarilor.

După acest egal, Petrolul și Chiajna rămîn pe aceleași locuri. Ploieștenii se află pe ultimul loc, cu cinci puncte, iar iflovenii rămîn pe 11, cu 14 puncte.