Petrolul Ploieşti a fost umilită, de Luceafărul, la Oradea: S-a terminat 3-1 pentru gazde, iar prahovenii au încheiat meciul cu doi jucători eliminaţi

petrolul ploiesti

Petrolul Ploieşti a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Luceafărul Oradea, într-un meci din etapa a XXX-a a Ligii a II-a.

Golurile învingătorilor au fost marcate de V. Pop (25), Paraschiv (28) şi Preoteasa (79, penalti). Pentru Petrolul a înscris Moldoveanu (47).

De la echipa Petrolul Ploieşti au fost eliminaţi Borţa, în minutul 78, şi Marinescu, în minutul 86, scrie news.ro.

Duminică se dispută în Liga II şi partida ASU Politehnica Timişoara – Dacia Unirea Brăila, iar luni va avea loc meciul FC Argeş – CS Mioveni.