Play-out Superliga: Petrolul a învins pe UTA cu 1-0, marcând în minutul 90

Superliga

Echipa Petrolul Ploieşti a învins vineri, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad, cu un gol marcat în minutul 90, în prima etapă a play-out-ului Superligii.

Autorul unicului gol al meciului a fost, în minutul 90, Doua, care a şutat puternic din afara careului, la o minge respinsă de apărarea arădenilor.

PETROLUL: Vâlceanu - Papp, Meijers, Mathaus - Doua, Dumitriu (Budescu 67), Purtic, Jair, Ţicu - Irobiso, Grozav (R. Moldoveanu 82). ANTRENOR: Florin Pârvu

UTA ARAD: Kucher - Abeid, Erico (Chindriş 46), Benga, Roger - R. Pop (Pacalaău 90), Batha (Cascini 70), Anton, Ubbink (Willie Barbosa 70) – Otele (Milosevic 71), Postolachi. ANTRENOR: Laszlo Balint

Cartonaşe galbene: Papp 54, Purtic 88 / Batha 10, R. Pop 14

Arbitri: Sebastian Colţescu - Daniel Mitruţi, Adrian Popescu

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache - Valentin Avram