Polițiștii din Iași au fost în alertă, după ce în centrul orașului a fost găsită o valiză abandonată

Autor: Remus Vlad, Redactor

Publicat: 17-07-2019

Actualizat: 17-07-2019

Article thumbnail

Sursă foto: www.ziare.com

Pirotehniștii Serviciului de Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Iași au fost solicitați să intervină, miercuri, după ce o persoană a anunțat la 112 că a găsit o valiză pe o stradă din centrul Iașului. În urma verificărilor s-a stabilit că valiza era goală, anunță MEDIAFAX.

Polițiștii din Iași au fost în alertă, miercuri, după ce pe o stradă din oraș a fost semnalată prezența unei valize suspecte. Circulația a fost imediat închisă și a fost solicitat ajutor din partea echipajului pirotehnic.

Citește și: Rareș Bogdan a explodat în Parlamentul European: ‘Așteptăm dovada că nu am fost mințiți! Suntem santinela civilizației’ ,

„Astăzi în jurul orei 15.10, am fost sesizați prin apel unic 112 cu privire la faptul că în zona stației Pădurii din municipiul Iași se afla o valiză abandonată. La fața locului s-a deplasat echipa pirotehnică din cadrul SAS, care a desfășurat activități specifice de verificare a conținutului valizei suspecte", a declarat Ioana Bîlea, purtătorul de cuvânt al IPJ Iași.

Citește și: Silviu Mănăstirea anunță că lui Klaus Iohannis i se pregătește o cursă! Operațiunea specială declanșată de USR

Potrivit acesteia, în urma verificărilor nu au fost identificate dispozitive explozive, valiza fiind goală.

Circulația în zonă a fost reluată.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri