Poli Iași a ]nvins Academica Clinceni, scor 2-0, în a treia etapă a Ligii 1

descopera.ro
fotbal

Poli Iași s-a impus, vineri, în fața echipei Academica Clincei, cu scorul de 2-0, în a treia etapă a Ligii 1, anun'[ MEDIAFAX.

În minutul 47, Ovidiu Horșia a marcat, pentru Poli Iași, punându-și echipa în avantaj, pe tabela de marcaj. Bălan a profitat de penalty-ul obținut de Platini și a marcat al doilea gol, pentru Poli Iași, în minutul 78.

În urma acestui rezultat, Poli Iași a urcat pe locul 1, cu 7 puncte acumulate în primele trei etape. De partea cealaltă, Academica Clinceni rămâne fără niciun punct și se clasează pe locul 13.

Echipele:

Poli Iaşi: Rusu - Gallego Arias, Frăsinescu, Diallo, Panţîru – Breeveld (Mihalache '65), Passaglia – Danale (Platini '46), Loshaj, Horşia – Bălan (Cristea '80)

Academica Clinceni: Vâlceanu - Matei, Chatziterzoglou, Nichita, Dobrescu - Şuţ, Paţurcă (Pârvulescu '54) – Vojtus (Nsiah '62), Olariu (Barbu '68), Dumitru – Buziuc

Runda următoare, Poli Iași o va înfrunta pe FC Voluntari, în timp ce Academica Clinceni se va întâlni cu Dinamo București.