Poli Iași a remizat cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-1, în etapa a unsprezecea din Liga 1

gsp.ro
Poli Iasi Viitorul

Poli Iași a remizat, luni, pe teren propriu, cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-1, în etapa a unsprezecea din Liga 1, anunță MEDIAFAX.

Juan Pablo Passaglia a marcat, în minutul 70, primul gol al partidei, pentru scorul de 1-0 pentru Poli Iași. Argentinianul a primit o pasă din partea lui Platini, după care a trimis mingea spre colțul lung. Sepsi Sf. Gheorghe a egalat, în minutul 80, prin golul marcat de Tincu, care a marcat după ce a șutat, din prima, mingea pasată de Salli.

Poli Iași ocupă poziția a cincea în clasamentul Ligii 1, cu 17 puncte, iar Sepsi se poziționează pe locul opt, cu 14 puncte.

Echipele folosite:

Poli Iași: Tarnovanu – Gallego, Frăsinescu, Diallo (Passaglia 46), Radu – Mihalache, Loshaj – Platini, Cristea (Chelaru 75), Horsia (Bîrnoi 64) – Bălan

Sepsi Sf. Gheorghe: Fejer – Ștefan, Tincu, Bouhenna, Kilyen – Vasvari – Carnat (Gal-Andrezly 72, Salli 79), Velev (Flores 75), Deaconu, Safranko - Karanovic