Poli Iași a dat lovitura pe final de meci și a învins formația Rapid București, scor 3-1

twitter.com
Liga I

Poli Iași a dat lovitura pe final de meci și a învins pe Rapid București. Partida s-a disputat sâmbătă, la Iași, și a făcut parte din etapa a 27-a a Superligii de fotbal, informează Mediafax.

Partida Poli Iași-Rapid București s-a încheiat cu scorul 3-1. Atacantul oaspeților Ermal Krasniqi a deschis scorul în minutul 52, iar trei minute mai târziu gazdele au egalat prin golul lui Adel Bettaieb. Alin Roman a înscris în minutul 88, iar ultimul gol a fost reușit de Shayon Harrison în minutul 94.

În urma acestui rezultat, Poli Iași are 30 de puncte și se află pe locul 13. Rapid a rămas pe locul 3 cu 48 de puncte.

Tot sâmbătă s-au mai desfășurat partidele UTA Arad-Petrolul Ploiești 1-0 și Farul Constanța-Oțelul Galați 1-1.

Vineri, s-au disputat primele două partide ale etapei a 27-a. FC Hermannstadt a învins formația FCU Craiova, scor 1-0, iar CFR Cluj a trecut de Dinamo București cu 4-0.