Poli Iaşi a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu FC Viitorul, în etapa a 10-a a play-out-ului Ligii I

gsp.ro
Poli Iasi Viitorul

Formaţia Poli Iaşi a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în etapa a 10-a a play-out-ului Ligii I, potrivit news.ro.

Pentru Poli Iaşi a marcat Omoh, în minutul 17, iar pentru FC Viitorul a punctat Iancu, în minutul 73.

Poli Iaşi: Axinte - Popadiuc (De Iriondo '74), Frăsinescu, Mihalache, Cabral - Horşia (Chacana '68), Breeveld, Grădinaru, Passaglia - Omoh (Cristea '79), Luckassen (Platini '80). Antrenor: Mircea Rednic.

FC Viitorul: Tordai - Dussaut (Dulca '83), Ghiţă, Mladen, De Nooijer - Artean, Ciobanu (Achim '59), Casap (Iacob '60)- Iancu, Rivaldinho (Munteanu '60), Ganea (Pitu '74). Manager: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Passaglia '49 / Artean '31, Dussaut '45

Meciul a fost arbitrat de Horaţiu Feşnic, ajutat de asistenţii Alexandru Cerei şi Romică Bîrdeş.

Arbitru de rezervă a fost Andrei Antonie, iar observator de arbitri Ioan Onicaş.