Poli Iaşi a învins, cu scorul de 2-1, echipa Dunărea Călăraşi

dunarea calarasi

Poli Iaşi a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Dunărea Călăraşi, în primul meci al etapei a II-a a play-out-ului Ligii I. Dunărea a deschis scorul, în minutul 69, după ce Gabi Iancu a marcat direct din corner, dar oaspeţii au întors soarta partidei, prin reuşitele lui Platini, din minutul 82, şi Florin Gardoş, din minutul 87. Echipa lui Flavius Stoican urcă pe primul loc al play-out-ului, după acest rezultat, scrie news.ro.

1-0, min. 69. Gabriel Iancu a marcat direct din corner;

1-1, min. 82: Paltini a trimis balonul în poartă, cu un şut de la 16 metri;

1-2, min 87: Gardoş a marcat cu capul după o centrare a lui Nascimento.

Au evoluat următoarele echipe;

Dunărea: Calancea - Enache, Dobrosavlevici, Luchin, S. Filip - Simion - Ammari, Souda (Keyta '64), Honciu (Henderson '54), G. Iancu (V. Munteanu '78) - Ndiaye. Antrenor Dan Alexa;

Poli Iaşi: Ruben Peralta - L. Rus, Gardoş, Frăsinescu, Sin - Mihalache, Cioinac (Bădic '83), Teixeira (Nascimento '55) - Sanoh, Platini, P. Petre (Burlacu '70). Antrenor Flavius Stoican.

Cartonaşe galbene: Mihalache '59, Gardoş '79

Arbitri: George Găman - Daniel Mitruţi şi Dragoş Iliescu - Iulian Dima;

Observatori: Eduard Dumitrescu şi Paul Cazan.

Clasamentul play-out-ului după acest meci este următorul: 1. Poli Iaşi - 20, 2. Dinamo - 19 puncte, 3. Gaz Metan - 19, 4. FC Botoşani - 19, 5. FC Hermannstadt - 16, 6. FC Voluntari - 14, 7. Dunărea Călăraşi - 12, 8. Concordia - 10.