Portarul lui Tottenham, Hugo Lloris, s-a accidentat în minutul doi al partidei cu Brighton

hugo lloris

Portarul lui Tottenham, Hugo Lloris (32 de ani), s-a accidentat, sâmbătă, în minutul doi al partidei cu Brighton, anunță MEDIAFAX.

Accidentarea lui Lloris a avut loc după ce portarul a respins un șut trimis de fundașul lui Brighton, Dan Burn. După ce a respins balonul, Hugo Lloris a aterizat într-o poziție neobișnuită pe mâna sa. Partida a fost întreruptă câteva minute, după care Lorris a fost înlocuit cu Paulo Gazzaniga.

La câteva momente de la accidentarea lui Lloris, Maupay a înscris primul gol pentru Brighton. În minutul 32, Connolly a dus scorul la 2-0.

Vezi și: Dana Gârbovan, despre numirea Laurei Codruța Kovesi procuror-șef european: 'E una politică. Nu a existat o competiție reală'

La momentul transmiterii acestei știri, Brighton conduce cu scorul de 2-0 la pauză.