Portarul Thibaut Courtois a fost schimbat la jumătatea partidei dintre Real Madrid și Club Brugge, după ce i s-a făcut rău în vestiar

Real Madrid Levante

Portarul Thibaut Courtois a fost schimbat la jumătatea partidei dintre Real Madrid și Club Brugge din grupele Champions League, cu Areola, anunță MEDIAFAX.

În prima repriză, Courtois a încasat două goluri. Primul a fost marcat, în minutul 9, de Emmanuel Dennis, dintr-o pasă de Percy Tau. Același Dennis a marcat, în minutul 39, pentru 2-0.

Potrivit Carrusel Deportivo, portarului belgian i s-a făcut rău în vestiar, având stări de amețeală și începând să vomite.

De asemenea, a fost schimbat și Nacho la pauză, în locul lui intrând Marcelo.

Real Madrid a terminat la egalitate cu Brugge, scor 2-2.