Premier League: Chelsea o învinge pe Crystal Palace cu două goluri marcate în prelungiri

lboro.ac.uk
chelsea

Echipa engleză Chelsea a învins luni seara, în deplasare, scor 3-1, pe Crystal Palace, în cadrul etapei a 24-a din Premier League. Gallagher a înscris o dublă pentru învingători, iar Chelsea a înscris de două ori în prelungiri, informează news.ro.

Jefferson Lerma a înscris pentru gazde, în minutul 30, iar elevii lui Mauricio Pochettino au reuşit să egaleze imediat după startul reprizei secunde, prin Conor Gallagher. Acelaşi Gallagher a înscris golul de 2-1, cu un şut frumos, din pasa lui Cole Palmer, în minutul 90+1. Echipa lui Roy Hodgson a căzut şi Enzo Fernandez a făcut 3-1 din pasa aceluiaşi Cole Palmer, trei minute mai târziu.

Acesta a fost şi scorul final al partidei de pe Selhurst Park, prima victorie după două înfrângeri consecutive pentru Chelsea, care este pe locul 10, cu 34 de puncte. Crystal Palace se află pe locul 15, cu 24 de puncte.