Premier League: Egal între Chelsea şi FC Liverpool, 1-1

Chelsea

Echipa engleză Chelsea Londra a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Liverpool, într-un meci din prima etapă a Premier League, informează news.ro.

FC Liverpool a început mai bine meciul de pe Stamford Bridge şi Luis Diaz a deschis scorul în minutul 18, din pasa lui Salah. Momentul de cotitură al partidei a fost consumat în minutul 29, când băieţii lui Klopp au înscris al doilea gol, prin Mohamed Salah, dar arbitrul Anthony Taylor a anulat reuşita oaspeţilor după consultarea VAR, pentru ofsaid la Salah.

Liverpool a părut decumpănită, iar Chelsea a reuşit să egaleze în minutul 37, când Axel Disasi a înscris şi a stabilit scorul final. Asta chiar dacă gazdele au avut şi ele un gol anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR, în minutul 39, la Ben Chilwell.