Premier League: FC Liverpool - Nottingham Forest, scor 3-2, toate golurile s-au marcat într-un interval de 23 de minute

Premier League

FC Liverpool - Nottingham Forest, scor 3-2, toate golurile s-au marcat într-un interval de 23 de minute.

Echipa engleză FC Liverpool a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Nottingham Forest, într-un meci din etapa a 32-a din Premier League. Toate cele cinci goluri au fost înscrise între minutele 47 şi 70, informează News.ro.

Pe Anfield, după o primă repriză fără gol, gazdele au deschis scorul prin Diogo Jota, în minutul 47. Neco Williams a egalat destul de repede, în minutul 51, din pasa lui Morgan Gibbs-White. După doar patru minute Jota a reuşit dubla, readucând gazdele în avantaj. Nottingham a egalat iarăşi, în minutul 67, când a înscris Morgan Gibbs-White, dar Liverpool a reacţionat rapid. Trent Alexander-Arnold i-a trimis lui Salaj şi acesta a stabilit scorul final, marcând din careu, în minutul 70.

Echipa lui Jurgen Klopp este pe locul 7, cu 50 de puncte, la un punct de „zona europeană”.

Rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 32-a din Premier League:

Fulham – Leeds United 2-1 (H. Wilson 58, A. Pereira 72 / Joao Palhinha 79 autogol);

Brentford – Aston Villa 1-1 (Toney 65 / Douglas Luiz 87);

Crystal Palace – Everton 0-0;

Leicester City – Wolverhampton 2-1 (Iheanacho 37 penalti, Castagne 75 / Matheus Cunha 13);

FC Liverpool – Nottingham Forest 3-2 (Diogo Jota 47, 55, Salah 70 / N. Williams 51, Gibbs-White 67).