Premier League: remiză între Brentford şi Manchester United. Ambele goluri ale partidei au fost marcate în prelungiri

Pinterest.com
premier league

Echipa engleză Brentford a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Manchester United, în etapa a 30-a din Premier League. Golurile au fost înscris în minutele 90+6 şi 90+9, informează news.ro.

Gazdele au dominat partida cu Manchester United, iar Ivan Toney şi colegii săi i-au făcut zile grele lui Onana. Yoane Wissa a trimis în bară, în minutul 58, iar Bryan Mbeumo l-a copiat în minutul 78. Meciul s-a încheiat însă cu două goluri marcate în ultimele minute.

Mason Mount a marcat primul său gol stagional, în minutul 90+6, iar gazdele au egalat în minutul 90+9, prin Kristoffer Ajer şi Brentford a făcut 27 de puncte în campionat, unde este pe locul 15. Manchester United este pe 6, cu 48 de puncte.