Premierul Florin Cîțu, anunț CATEGORIC despre introducerea pașapoartelor de vaccinare anticoronavirus

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 16-02-2021

Actualizat: 16-02-2021

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos - George Călin

Premierul Florin Cîțu declară că o discuție privind introducerea pașapoartelor de vaccinare anti-Covid-19 este prematură: „Nu cred că este momentul să discutăm despre așa ceva”.

„Nu am avut această discuție în Guvern. Am văzut discuția în spațiul public. Nu cred că este momentul. Noi suntem în plină campanie de vaccinare, deci nu cred că este momentul să discutăm despre așa ceva”, spune Florin Cîțu, conform Mediafax.

Citește și:  GRAFICE din mai multe țări: masca NU ajută la nimic. Numărul cazurilor a BUBUIT, după impunerea obligativității

 

El a fost întrebat dacă ar fi de acord cu introducerea unor pașapoarte de vaccinare anti-Covid care să permită accesul mai ușor în instituții sau spații comerciale.

La insistențele jurnaliștilor, premierul a spus că această discuție acum ar fi prematură.

„Nu luăm în calcul la acest moment discuția aceasta”, a conchis Cîțu.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri