Presa franceză anunţă despărţirea lui Tătăruşanu de Nantes: Portarul a refuzat deja prelungirea contractului

Ciprian Tătărușanu

Despărțirea lui Ciprian Tătărușanu de Nantes pare iminentă. Antrenorul formației franceze, Vahid Halilhodzici, a vorbit în cadrul unei conferințe de presă despre portarul român, care, potrivit site-ului presseocean.fr, ar fi refuzat prelungirea contractului cu gruparea din Ligue 1, potrivit mediafax.

Ei au discutat şi a refuzat propunerile clubului. Şi apoi am cerut să se oprească toate acestea şi să fie reglate aceste probleme mai târziu", a declarat Halilhodzici, făcând referire la Ciprian Tătărușanu, al cărui contract cu Nantes expiră la finalul sezonului.

În presa din Franța s-a scris că goalkeeper-ul român ar urma să stea pe banca de rezerve din cauza refuzului de a semna prelungirea înțelegerii. Cu toate acestea, în ultima etapă din campionat Ciprian Tătărușanu a fost integralist și a și apărat un penalty, în meciul pierdut în fața celor de la Toulouse, scor 0-1.

În acest sezon, Tătăruşanu a apărat în 26 de partide din cele 30 disputate de Nantes în Ligue 1.