Prigojin a anunțat că a trecut granița Rusiei în toate zonele: 'Dacă cineva ne stă în cale, vom distruge tot ce ne stă în cale'

Autor: Daniel Mihai Dragomir

Publicat: 23-06-2023

Actualizat: 24-06-2023

Article thumbnail

Sursă foto: point.md

Evgheni Prigojin, șeful grupului de mercenari Wagner, face o declarație de ultim moment pe canalul său de Telegram, amenințând că va distruge tot ce îi stă în cale în cazul în care va întâmpina opoziție din partea Ministerului rus al Apărării.

„Deocamdată, am trecut granițele de stat în toate zonele. Polițiștii de frontieră au venit spre noi și i-au îmbrățișat pe luptătorii noștri.

Acum, intrăm în Rostov. Unitățile Ministerului Apărării, de fapt, recruții care au fost aruncați să ne blocheze calea, au plecat.”

„A pus împotriva noastră băieți de 18 ani. Ei sunt ca niște copii și nepoți pentru noi. Prin urmare, acești flăcăi vor trăi și se vor întoarce la mamele lor. Noi luptăm doar cu profesioniști. Dar dacă cineva ne stă în cale, vom distruge TOT ce ne stă în cale.”

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri