Nu mai puţin de 18 finale vor avea loc duminică la Jocurile Olimpice de la Tokyo, cele mai multe fiind programate la înot, patru, relatează Agerpres.ro.
Programul finalelor de duminică 25 iulie (ora României):
CICLISM PE ŞOSEA
- 07:00 (Fuji International Speedway) Cursa feminină de fond
HALTERE
- 09:50 (Tokyo International Forum) categoria 61 kg masculin - Grupa A
- 13:50 (Tokyo International Forum) categoria 67 kg masculin - Grupa A
ÎNOT
- 04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt masculin - finala
- 04:52 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber masculin - finala
- 05:12 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m mixt feminin - finala
- 05:45 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă feminină 4x100 m liber - finala
JUDO
sesiunea 4 (11:00-13:50)
- (Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin - meciul pentru bronz A
- (Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin - meciul pentru bronz B
- (Nippon Budokan) categoria 52 kg feminin - meciul pentru aur
- (Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin - meciul pentru bronz A
- (Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin - meciul pentru bronz B
- (Nippon Budokan) categoria 66 kg masculin - meciul pentru aur
SĂRITURI ÎN APĂ
- 09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron feminin - trambulina de 3 m - finala
SCRIMĂ
- 13:50 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin - meciul pentru medalia de bronz
- 14:20 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin - meciul pentru medalia de bronz
- 14:45 (Makuhari Messe B) floretă individual feminin - meciul pentru medalia de aur
- 15:15 (Makuhari Messe B) spadă individual masculin - meciul pentru medalia de aur
SKATEBOARD
- 06:25 (Ariake Sports Park Skateboarding) finala stradală masculină
TAEKWONDO
- 14:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin - meci pentru bronz
- 14:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin - meci pentru bronz
- 15:00 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin - meci pentru bronz
- 15:15 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin - meci pentru bronz
- 15:30 (Makuhari Messe A) categoria 57 kg feminin - meci pentru aur
- 15:45 (Makuhari Messe A) categoria 68 kg masculin - meci pentru aur
TIR CU ARCUL
- 10:15 (Yumenoshima Final Field) echipe feminin - meciul pentru bronz
- 10:40 (Yumenoshima Final Field) echipe feminin - meciul pentru aur
TIR SPORTIV
- 05:15 (Asaka Shooting Range) pistol cu aer comprimat feminin, 10 metri - finala
- 09:30 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat masculin, 10 metri - finala