Pronosticul lui Mihai Tudose: Părerea mea este că USR PLUS nu pleacă de la guvernare

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 06-09-2021

Actualizat: 06-09-2021

Article thumbnail

Sursă foto: 7est.ro

Fostul premier Mihai Tudose (PSD) a apreciat luni, la Antena 3, că miniștrii USR PLUS nu vor demisiona din Guvern pentru a forța demiterea premierului Florin Cîțu.

„Ei nu vor sa plece de la putere, ei au ce au cu Citu. Asta cu demisia, ei isi tot dau demisia de cand cu Voiculescu. Nu pleaca de acolo. Parerea mea este ca nu pleaca. Mai e si jocul asta, n-am un epitet care sa mearga pe post, dar nu poti sa stai la guvernare sa depui si motiune, adica parlamentarul Barna depune motiune impotriva ministrului Barna? Vi se pare ca sunt intregi la minte? Ce vrea USR e sa-l dam jos pe Citu dar sa ramanem la macelarie”, a zis Tudose.

Legat de acuzația că PSD ar face blat cu PNL, Tudose a replicat: „Ei sunt in guvern si noi facem blat? Si noi ce sa facem, sa-i ajutam sa se impace cu parintii? Pe bune, acum, ce vor, sa-i aducem la masa sa ii impacam?”.

Citește și: Se precipită criza politică. Posibilă mutare fără întoarcere (surse) .

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri