PSG s-a chinuit cu ultima clasată în Franța, cu un gol marcat în prelungirile meciului

Bayern - PSG

PSG a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Metz, ultima clasată (trei puncte), în etapa a VII-a campionatului francez de fotbal Ligue 1.

Au marcat: Kouyate '39 / Hakimi '5, '90+5.

Messi nu a jucat la oaspeţi, fiind accidentat, conform news.ro

PSG are maximum de puncte, 21, şi conduce în clasament. Etapa trecută, parizienii s-au impus, tot în prelungiri, cu un gol al lui Icardi '90+3, şi tot cu 2-1, acasă, cu Olympique Lyon.

Olympique Marseille şi Angers s-au întâlnit în meci direct şi au remizat pe terenul primei echipe, scor 0-0, ocupând locurile 2 (OM), cu 14 puncte, respectiv 3, cu 12 puncte.

Şi Lens are 12 puncte, fiind pe locul 4, după ce a pierdut, acasă, scor 0-1, cu Strasbourg. Tot cu 12 puncte este şi Lorient, locul 5, după 1-0, pe teren propriu, cu Nice.