Raluca Olaru a fost eliminată în sferturile de finală ale probei de dublu de la turneul de tenis din Moscova

Raluca Olaru

Cuplul format din românca Raluca Olaru și ucraineanca Nadiya Kichenock a pierdut împotriva maghiarei Timea Babos și a franțuzoaicei Kristina Mladenovic, scor 3-6, 6-7 (8), miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu din Moscova, anunță MEDIAFAX.

Timea Babos și Kristina Mladenovic, cotate cu prima șansă la câștigarea turneului, au câștigat jocul în două seturi, după o oră și 44 de minute. Cele două au avut dificultăți în setul secund, când Olaru și Kichenok au trimis actul în tie-break și au avut două mingi de set.

Le ediția din 2018 a turneului WTA din Moscova, Raluca Olaru a ajuns până în finală, alături de Darija Jurak, unde a cedat în fața cuplului ruso-german, format din Alexandra Panova și Laura Siegemund, scor 2-6, 6-7 (2).