Rapid a învins-o pe CSM Reșița, în deplasare, 2-1, după ce a fost condusă: Bucureștenii au evoluat în superioritate numerică din minutul 25

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam Rapid

Rapid a învins-o pe CSM Reșița, în deplasare, duminică după-amiază, scor 2-1, în etapa a cincea din Liga 2.

Stadionul "Mircea Chivu" din Reșita a fost luat cu asalt de fani, iar gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin Marco Ehmann. Șase minute mai târziu, Ehmann a fost eliminat direct de arbitrul Szabolcs Kovacs, pentru un fault comis asupra lui Labeau.

Cu cinci minute înainte de pauză, Sandro Djuric a înscris pentru Rapid, restabilind egalitatea. Golul victoriei rapidiștilor a fost adus de Matias Roskopf, în minutul 88, care a punctat pentru 2-1.

În urma acestui succes, Rapid ocupă locul 5 în Liga 2, cu 10 puncte acumulate. De partea cealaltă, CSM Reșita se află pe poziția 7, cu 7 puncte.