Rapid Bucureşti a învins-o surprinzător pe vicecampioana CSM CSU Oradea, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii Naţionale de baschet masculin

frbaschet.ro
baschet final four

CS Rapid Bucureşti a învins-o surprinzător pe vicecampioana CSM CSU Oradea, cu scorul de 76-74 (30-15, 12-14, 12-16, 11-20, 11-9), după prelungiri, marţi seara, în Sala Rapid, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii Naţionale de baschet masculin, conform Agerpres.

Barîş Aktaş a marcat coşul victoriei cu trei secunde înainte de final. Rapid rămâne penultima în clasament, cu doar cinci victorii.

Jagan Keith Mosely a fost MVP-ul gazdelor, cu 29 de puncte, 10 recuperări, 4 pase decisive. Erik Jerome Copes a contribuit cu 19 p, 8 rec.

De la orădeni, care joacă sferturile FIBA Europe Cup pentru al doilea sezon consecutiv, s-au remarcat Dovis Bickauskis, cu 20 puncte, 4 rec, 3 pd, şi Mark Anthony Ogden Jr, cu 13 p, 10 rec.