Rapid, CFR Cluj, U Cluj, și Petrolul, amendate de FRF. Alexandru Cicâldău, suspendat un meci

Autor: Anca Flondor

Publicat: 08-10-2025 16:27

Article thumbnail

Sursă foto: prosport.ro

În urma incidentelor de la meciurile CFR Cluj - Universitatea Cluj și Petrolul Ploiești - Rapid București, toate cele trei cluburi au fost amendate miercuri de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal. Jucătorul Universității Craiova, Alexandru Cicâldău, a fost suspendat un meci, potrivit Mediafax.

CFR Cluj a primit cea mai mare amendă, de 10.000 de lei, pentru abateri ale propriilor suporteri, dar și pentru nerespectarea obligațiilor de organizare a jocurilor, conform regulamentului disciplinar.

FC Universitatea Cluj a primit o penalitate sportivă de 7.500 de lei.

Tot o amendă de 7.500 de lei au primit și cluburile FC Rapid și Petrolul Ploiești, în urma incidentelor dintre suporteri petrecute la meciul direct.

Totodată, Alexandru Cicâldău, de la Universitatea Craiova, a fost suspendat un meci și penalizat cu 740 de lei, pentru eliminarea din meciul cu FCSB, în care a încasat cartonașul roșu după cumularea a două cartonașe galbene.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri