Rapid și Steaua au remizat, într-un meci cu 12.000 de oameni pe Giulești și cu doi eliminați / VIDEO

rapid

Aproximativ 12.000 de spectatori, între care 1.000 de fani stelişti, au fost prezenţi, sâmbătă seară, pe stadionul Giuleşti - Valentin Stănescu, la meciul Academica Rapid - CSA Steaua, scor 1-1, din liga a patra.

Pentru CSA Steaua a marcat Predescu, în minutul 27, iar pentru Academia Rapid a punctat Daniel Niculae, în minutul 39, scrie news.ro.

Vezi golurile AICI

În repriza secundă, arbitrul Iulian Dima a fost actorul principal, cu două eliminari dictate într-un interval de doar un minut. Mai întâi, Doru Bratu a văzut al doilea cartonaș galben pentru un fault comis la centrul terenului, iar apoi Predescu a fost și el avertizat pentru a doua oară, pentru o simulare.

Cele două formații rămân neînvinse în campionat, iar Rapid păstrează avansul de un punct față de principala contracandidată la promovare, în condițiile în care roș-albaștrii au însă un meci mai puțin disputat.

La meci a fost prezent şi selecţionerul Turciei, Mircea Lucescu.

"A fost o atmosferă extraordinară, vedeţi ce înseamnă publicul prezent la stadion, influenţează şi calitatea jocului şi ritmul, nici nu-ţi dai seama că au fost echipe de liga a patra. Am fost emoţionat că mi s-a scandat numele, e o mândrie, pentru că sunt ani petrecuţi pe stadionul ăsta şi e impresionant să vezi că oamenii nu te uită", a spus Lucescu.

Întrebat dacă va mai antrena Rapidul vreodată, Lucescu a spus: "Poate în altă viaţă...nu vedeţi ce vârstă am?".