Rapidul a învins AFC Odorheiu Secuiesc, într-un meci amical, scor 4-1

suporteri Rapid București

Rapid București a câștigat sâmbătă după-amiază cu 4-1 primul meci amical de pregătire cu echipa de liga a 3-a AFC Odorheiu Secuiesc, desfășurat pe Stadionul Coresi din București, inforemază Mediafax.

Acesta este primul meci dintr-o serie de trei amicale pe care giuleștenii le vor diputa în perioada de pregătire, celelalte două adversare urmând a fi Progresul Spartac (32 ianuarie) și U Cluj (27 ianuarie).

Partida de sâmbătă cu AFC Odorheiu Secuiesc s-a încheiat cu scorul de 4-1 în favoarea feroviarilor. Rareș Ilie a deschis scorul în minutul 7, pentru Rapid.

Majorarea scorului a venit abia în miutul 70, autorul golului fiind Antonio Sefer. Oaspeții au redus cu golul din lovitură

liberă al lui Janos Norbert (2-1, min. 78), Rapidul închizând apoi tabela de marcaj cu o dublă reușită a lui Adi Bălan (minutele 81 și 89).