Ratări uluitoare la Poli Iași și Gaz Metan Mediaș / VIDEO

gsp.ro
Poli Iasi Viitorul

Poli Iași și Gaz Metan Mediaș au remizat în etapa a doua, scor 0-0, după o primă repriză lipsită de ocazii importante.

Partea a doua a fost mai atractivă, iar oaspeții și-au încercat prima dată norocul prin Darius Olaru (19 ani), care a prins un șut superb de la 20 de metri, în minutul 54, balonul s-a lovit de bara transversală și a fost scos în corner de portar, scrie gsp.ro.

În prelungirile partidei, Andrei Cristea a ratat o ocazie monumentală, după ce a rămas singur cu portarul și a trimis mingea direct în brațele acestuia.

VEZI VIDEO AICI

În prima etapă moldovenii au pierdut pe terenul celor de la CSU Craiova, scor 0-2, iar medieșenii au fost învinși în deplasare de campioana Viitorul, 3-0.