Raul Rusescu a ajuns la șapte goluri înscrise pentru Giresunspor, în liga a doua turcă

Raul Rusescu

Atacantul Raul Rusescu (31 de ani) a înscris un gol pentru echipa Giresunspor, luni, în meciul de pe teren propriu contra celor de la Altinordu, scor 1-1, în runda cu numărul 16 din liga a doua turcă. Românul a ajuns la șapte reușite în acest sezon, scrie Mediafax.

Rusescu a marcat în minutul 65, la patru minute după ce Altinordu deschisese scorul prin Anil Koc. În urma acestui rezultat, 1-1, Giresunspor ocupă locul 12 în liga a doua din Turcia, cu 20 de puncte acumulate în 16 runde.

Atacantul român a ajuns la șapte goluri marcate în acest sezon, șase dintre acestea venind în chiar ultimele șase partide de campionat.

Raul Rusescu (31 de ani) evoluează la Giresunspor de la începutul acestui sezon, după ce s-a despărţit de FCSB.