Răzvan Marin face senzație în Belgia: Mijlocașul român a marcat golul lui Standard în egalul cu St. Truiden

Răzvan Marin Standard

Standard Liege a remizat pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), partida disputată, sâmbătă, cu Sint-Truidense, în etapa a XX-a a campionatului belgian de fotbal.

Gazdele au deschis scorul în minutul 85, prin Răzvan Marin, în minutul 85, dar ucraineanul Roman Bezus a egalat în minutul 90+1, anunță News.ro.

În urma acestui rezultat, Sint-Truidense se află pe locul 6, cu 29 de puncte, iar Standard pe locul 8, cu 26 de puncte, la egalitate cu echipa antrenată de Mircea Rednic, Mouscron. Antwerp, formaţia pregătită de Ladislau Boloni, este pe 5, cu 31 de puncte. Lider este FC Bruges, cu 50 de puncte.