Real Madrid a dat lovitura la Munchen: Rezultate bombă în sferturile Ligii Campionilor / VIDEO

liga campionilor

Meciuri cu rezultate nebune în turul sferturilor Ligii Campionilor. Real Madrid a fost condusă la Munchen, de Bayern, dar a avut o revenire fantastică. Vidal a deschis scorul pentru bavarezi, dar şi-a îngropat echipa după ce a ratat un penalty. Spaniolii au revenit graţie unui om în plus şi au obţinut o victorie imensă după dubla lui Cristiano Ronaldo.

Bayern Munchen - Real Madrid 1-2

Au marcat: Vidal 25 / Ronaldo 47, 77 VIDEO

Atletico Madrid a reuşit o victorie scurtă în faţa campioanei Angliei, Leicester City, dar calificarea se va juca în retur.

Atletico Madrid - Leicester 1-0

A marcat: Griezmann 28 (VIDEO)

În primul meci al serii a fost spectacol total. După ce a fost amânat pentru o zi din cauza atacului terorist la autocarul nemţilor, meciul a fost unul nebun. AS Monaco a bătut cu 3-2 pe terenul Borussiei Dortmund şi e aproape de calificarea în careul de aşi al competiţiei. E prima înfrângere a sezonului pentru nemţi pe teren propriu.

Borussia Dortmund - AS Monaco 2-3 VIDEO
Au marcat: Dembele '57, Kagawa '84 / Mbappe '19, '79, Bender '35 a.g.