Real Madrid, a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Spaniei de Real Sociedad, scor 3-4

Real Madrid

Real Madrid, deținătoarea Supercupei Spaniei, a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, joi, după ce a pierdut, pe teren propriu, contra celor de la Real Sociedad, scor 3-4, potrivit Mediafax.

Norvegianul Martin Odegaard, care aparține chiar de Real Madrid, a deschis scorul în minutul 22. După pauză, suedezul Alexander Isak a punctat în minutele 54 și 56, ducând scorul la 3-0 în favoarea celor de la Real Sociedad.

Marcelo a redus din diferență în minutul 59, însă formația bască a revenit la un avans de trei goluri, după ce Mikel Merino a punctat 10 minute mai târziu.

În cele din urmă, Real Madrid a pierdut cu 3-4, Rodrygo și Nacho marcând în minutele 81 și 90+3. În prelungiri, Andoni Gorosabel, de la Real Sociedad, a fost eliminat.

Real Madrid este deținătoarea Supercupei Spaniei, după ce s-a impus în finala din luna ianuarie contra celor de la Atletico Madrid.

În semifinalele Cupei Spaniei s-au mai calificat Mirandes, din liga a doua, și Granada. Ultima formație din penultimul act al competiției va fi stabilită în urma duelului dintre Athletic Bilbao și FC Barcelona.