Real Madrid a reușit doar un egal cu Numancia, pe Bernabeu, dar s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei

Sergio Ramos Real Madrid

Real Madrid a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), partida disputată, miercuri, pe teren propriu, cu divizionara secundă Numancia, în manşa a doua a optimilor de finală ale Cupei Spaniei. Madrilenii s-a calificat în sferturi, datorită victoriei obţinute în prima manşă, scor 3-0.

Miercuri, Lucas Vazquez a marcat pentru gazde, în minutele 10 şi 59. De fiecare dată a egalat Guillermo Fernández, în minutele 45 şi 82, anunță News.ro.

Din formaţia aliniată de Zinedine Zidane au lipsit mai multe vedete, între care şi Cristiano Ronaldo.

Liderul din LaLiga, FC Barcelona, va disputa, joi, manşa a doua a optimilor Cupei Spaniei, întâlnind pe teren propriu pe Celta Vigo. În tur, scorul a fost 1-1.