Real Madrid nu a reuşit să se menţină prea mult timp pe primul loc în La Liga: Barcelona a trecut pe prima pozitie

Dani Carvajal Real Madrid

Real Madrid nu a reuşit să se menţină prea mult timp pe primul loc în La Liga. După victoria din etapa trecută în faţa Barcelonei, echipa lui Zidane a pierdut duminică seară, scor 1-2, în faţa formaţiei Real Betis şi a căzut pe a doua poziţie în clasamentul din Primera Division, potrivit Mediafax.

Pe stadionul lui Betis, Benito Villamarin, gazdele au deschis tabela de marcaj. În minutul 40, Sidnei a punctat în poarta apărată de Courtois.

Guvernul ia în calcul ÎNCHIDEREA Bisericilor: Discuții cu Biserica Ortodoxă

În minutele de prelungire din prima repriză, Real Madrid a restabilit egalitatea. Karim Benzema a marcat din penalty, scos de Marcelo.

Cristian Tello, trecut şi pe la Barcelona, a adus victoria celor de la Betis. În minutul 82, atacantul de 28 de ani a stabilit rezultatul final. 2-1.

Tot în etapa 27, Barcelona a câştigat, pe Camp Nou, în faţa echipei Real Sociedad, şi a urcat pe primul loc în La Liga, la două puncte distanţă de Real Madrid.