Regele Hagi a încasat-o din nou: ACS Poli Timișoara e în sferturile Cupei Ligii / VIDEO

hagi

Poli Timişoara a învins Viitorul cu 2-1 şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii.

Cioablă a deschis rapid scorul pentru Viitorul, însă timişorenii au întors soarta meciului şi vor juca mai departe cu învingătoarea dintre Concordia Chiajna şi Pandurii Târgu Jiu. În minutul 3 al meciului, Purece i-a centrat lui Cioablă, iar atacantul Viitorul a reluat în poartă cu un şut din cinci metri.

ACS Poli Timişoara a egalat în minutul 16, prin Artean, care l-a învins pe Rîmniceanu cu o lovitură de cap executată după pasa primită de Vădrariu. Golul victoriei bănăţenilor a venit cu 10 minute înainte de final, când Croitoru a executat excelent o lovitură liberă de la 18 metri, la care Rîmniceanu a fost surprins.