Remiză pentru echipa cu cinci români, Gaziantep FK, scor 1-1 cu Samsunspor

News.ro
minge fotbal poarta

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Samsunspor, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Turciei, potrivit news.ro.

Ambele goluri s-au marcat pe final. Gaziantep a deschis scorul în minutul 84, prin Ozcicek, iar Samsunspor a egalat în minutul 90+2, prin Satka.

La echipa lui Şumudică, Florin Niţă a fost integralist. Alexandru Maxim a jucat până în minutul 62, Denis Drăguş până în minutul 89, iar Deian Sorescu a intrat pe teren în minutul 79.

Samsunspor ocupă locul 11 în clasament, cu 30 de puncte, iar Gaziantep FK este pe 17, cu 28 de puncte. Lider este Fenerbahce, care are 67 de puncte.